Thursday, Sep 24, 2020
HomePosts Tagged "суспендирани"

Секторот за внатрешна контрола во МВР денеска суспендираше шестмина полицајци инволвирани во насилните протести во Собранието. Како што објави НОВА, за петмина од нив е утврдено дека не интервенирале кога неколкумина пратеници од ВМРО-ДПМНЕ ја отвориле главната врата на Парламентот на демонстрантите и тие влегоа

Read More

Силвија Данекова е првата допингувана спортистка во Рио и за неа Олимписките игри се завршени. Бугарската атлетичарка требаше да настапи во трката на 3.000 метри стиплчез, но по извршената допинг-контрола на 27 јули во А-примерокот е пронајдена забранетата супстанција еритропоетин која ја подобрува работата на

Read More

Пратеничка од британските Лабуристи е во критична состојба, откако доживеа сериозни повреди во напад. Непотврдени извештаи сугерираат дека пратеничката Џо Кокс била застрелана и прободена со нож во градот Лидс во западен Јоркшир, северно од Лондон - јавува Радио Слободна Европа. Помошничката на Кокс го потврди

Read More

Суспендирани се двајцата анестезиолози од Гевгелиската болница заради смртта на родилката и нејзиното бебе. Гинекологот кој бил на породувањето е вработен во болницата во Струмица и доаѓал во Гевгелија по потреба. За сега нема показатели дека тој е одговорен за смртта на родилката. Од болницата во

Read More