Thursday, May 28, 2020
HomePosts Tagged "судар"

Три возила на АРМ се судрија на автопатот Скопје-Велес. Според информациите од МВР, во 12,30 ч. на Автопат Скопје-Велес, кај место викано Сопот случена е сообраќајна незгода помеѓу три службени возила на АРМ кои се движеле во конвој. Од незгодата во ГОБ Велес префрлени се

Read More

Руските власти соопштија дека најмалку 50 луѓе се повредени, некои од нив посериозно, во судир меѓу два воза кои патувале кон Москва и Брест. Министерот за вонредни ситуации Владимир Пучков денеска за државната агенција ТАСС јави дека 12 луѓе се во болница, а шест од

Read More

Неколку лица се повредени синоќа при судири меѓу приврзаници и противници на турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган пред зградата ма Конзулатот на Турција во центарот на Брисел, јави ТАСС. Белгиската полиција го потврди инцидентот, но соопшти дека засега не може да даде детали за бројот

Read More

Нова авионска несреќа во САД каде при директен судар на два мали патнички авиони загинаа три лица. Авионската несреќа се случила во сојузната држава Џорџија над аеродромот, потврдува Федерална администрација за авијација и најави истрага за причините за сударот. Сударот, како што наведоа претставниците од ФАА, се

Read More

Морнарницата на САД потврдила дека нуклеарната подморница Луизијана ударила во морнарско помошно пловило за време на рутинска операција во Хуан де Фука, блиску до брегот на Државата Вашингтон. Судирот на двете пловила се случил во шест попладне, а нема повредени. Се уште се проценува штетата

Read More

Утрово се случи тешка сообраќајна несреќа на скопската обиколница при што комбе се преврте откако удрило во камион, а се преземаат мерки за утврдување на причините за сударот. Привремено обиколницата е затворена и сообраќајот се пренасочува. Инаку, според извештајот на АМСМ сообраќајот на останатите патни делници

Read More

Тенк на кинеските вооружени сили се судри со автомобил на една прометна улица објави кинеската централна телевизија CCTV. На видеото се гледа како тенкот налетува на возилото „Jeep“ во кое има луѓе. Според прилогот, во овој инцидент немало повредени. Според CCTV и весникот на кинеското министерство

Read More

Една од најновите британски подморници од класата „астут“ со база на Гибралтар имала „помал судир“ со трговски брод, соопшти британската Кралска морнарица, истакнувајќи дека немало „апсолутно никакви оштетувања“ на нуклеарниот реактор на „ХМС Ембуш“. Инцидентот се случил вчера во 1:30 часот по локално време, додека „ХМС

Read More

Страшна трагедија се случи попладнево откако две возила се судрија на автопатот Скопје-Гостивар. Во возилото кое се упатувало од Кичево се наоѓале четворица патници од кои таткото, мајката и ќерката се загинати, а синот е тешко повреден. Тие се судриле со автомобил „мерцедес“ со странски

Read More

Тенк од времето на Советскиот Сојуз удри во дискотека за време на нејзиното свечено отварања, во градот Шубин, во Полска. И секако ја расипа журката! Во овој инцидент немало повредени, а несреќата се случила кога гостите на промоцијата на новиот клуб, чиј дел требало да

Read More