Sunday, Apr 5, 2020
HomePosts Tagged "Стојанче Стоилов"

Стојанче Стоилов, ракометарот на Вардар кој е нов европски шампион, во свој препознатлив стил даде изјави по завршениот натпревар кој го добија против ПСЖ на маестрален начин. „Горд сум што сум капитен на овој тим. Момците покажаа карактер, покажаа дека имаат ја.ца до колена. Знаевме дека

Read More

Голема физичка пресметка се одвивала рано утринава на булаворот Партизанска одреди во близина на пекара во која се собираат пред се млади луѓе по излегувањето низ ноќните локали. Во два инциденти најпрво биле нападнати репрезентативниот ракометар Дејан Манасков кој бил со фудбалерот Никола Трипуновски и

Read More