Tuesday, Feb 25, 2020
HomePosts Tagged "Стево Пендаровски"

Претседателот на Собранието, Талат Џафери на денешната седница ги констатираше оставките на пратениците Стево Пендаровски и Васко Ковачевски како и на министерот без ресор во Владата, Самка Ибраимовски. По констатирањето на оставките, Џафери ја прекина седницата до 13.30 часот до кога Државната изборна комисија треба да

Read More

Во неколку скопски населби денека се појавија пропагандни летоци, на кои неколку опозициски пратеници се обележани како „предавници“. „Утрово во Дебар Маало и делови од центар беа излепени овие најнови активистички достигнувања на чистото движење за заедничка Македонија“, напиша Павле Богоевски, еден од учесниците во Шарената

Read More

Главната опозициска партија повторно излезе со серија на сериозни нерегуларности во избирачкиот список и директна вклученост на државните институции, како и на членовите на ВМРО-ДПМНе на чии адреси незаконски се издадени лични карти и се заведени „увезени“ гласачи“. На една адреса во Скопје се запишани 35

Read More