Wednesday, Aug 12, 2020
HomePosts Tagged "Стефан Богоев"

Скандалозна е пресудата со која поранешниот телохранител на Никола Груевски, Дејан Митревски – Урко е осуден на условна казна за сообраќајната несреќа во која загина момче, изјави денеска на прес-конференција Стефан Богоев, пратеник и претседател на Социјалдемократската младина на Македонија (СДММ). Според Богоев, ова е уште

Read More

Пратеникот Стефан Богоев во гостувањето на ТВ Шења посочи дека дури и да бидат убиени пратениците на СДСМ тоа нема ништо да реши бидејќи слободната мисла не може да ја убијат, ниту желбата за демократија. - Идеја за слобода не се убива, правдата доаѓа, а од

Read More

На второто продолжение на конститутивната седница на Собранието, пратениците Стефан Богоев од СДСМ и Илија Димовски од ВМРО-ДПМНЕ влегоа во дискусија во врска со анализа на новинската агенција „Мета“. Богоев од собраниската говорница рече дека за неговиот говор ќе се послужи со анализата на „Мета“ за

Read More