Monday, Mar 30, 2020
HomePosts Tagged "Star Wars"

Продуцентите на филмот „Star wars- The force awakens“ признале дека на снимањето, на кое актерот Харисон Форд ја скршил ногата, имало безбедносни недостатоци. Форд за време на снимањето на продолжението на попларната франшиза во јуни 2014 година го удрила хидрауличната врата на вселенскиот брод на

Read More

Потврдено е: Џејмс Ерл Џоунс се најде во актерската постава која ќе ги толкува улогите во новата франшиза на „Star wars- Rogue One: A Star Wars Story“. Ова значи дека во епската филмска приказна, после 33 години ќе се врати омилениот негативец, Дарт Вејдер. Џејмс

Read More

Музичките „падавани“ од училиштето во Квебек го имаат еден од можеби најдобрите настапи со главата тема од филмот Star Wars со тоа што носат наметки како познатите џедаи, а што уште послатко нивните гудала се светечки како лајтсејберите.

Read More

Видео-снимката која под неразјаснети околности се најде на сајтот „Редит“, случајно или можеби пак намерно го открива можниот наслов на наредното, осмо продолжение на популарната франшиза „Star Wars“. Иако насловите „Tale of the Jedi Temple“ и „The Order of the Dark Side“ порано беа пласирани

Read More

Последното продлжение од популарната франшиза „Star wars: The force awakens“ е прогласен за најдобар филм и ја освои овогодинешата награда на американскиот ТВ канал MTV (MTV Movie Awards). Ова беше објавено на овогодинешната церемонија за доделување на наградите која се одржа во саботата во градот

Read More