Thursday, Apr 9, 2020
HomePosts Tagged "состојба на пат"

Утрово се врати зимската магла низ повеќе котлини во Република Македонија со што се јавува загриженост за возачите со поотежнати услови за сообраќај, но според извештајот на АМСМ засега нема никакви застои. Магла со видливост од 50 до 100 метри има во: Тетово, Маџари, Куманово,

Read More

Снегот кој во изминатите часови кратко провеја низ градовите во Македонија не би требало да донесе поголеми потешкотии за возачите бидејќи нема големи остатоци по патишата и коловозите кои се претежно чисти, но сепак се препорачува внимателно возење и почитување на сообраќајната сигнализација. Сообраќајот на сите

Read More

Сообраќајот на сите државни патишта се одвива по наместа влажни коловози. АМСМ препорачува внимателно возење, прилагодена брзина на движење и почитување на поставената сообраќајна сигнализација. Посебно внимание е потребно на делниците кои минуваат низ клисурите и засеците, особено на патните правци Катланово – Велес, Маврово

Read More