Tuesday, Mar 31, 2020
HomePosts Tagged "сообраќајна"

Две лица загинаа, едно се бори за живот, а друго е полесно повредено во тешка сообраќајна несреќа која се случила вчера во Марибор. Како што пренесуваат медиумите во Словенија, оваа несреќа се случила откако автомобил кој што се движел со преголема брзина удрил директно во

Read More

Собранието денеска ги усвои предлог измените во Законот за полиција по скратена постапка со кои се уредуваат прашањата за примена на полициските овластувања на сообраќајната полиција, особено употребата на технички средства за видео снимање. Министерот за внатрешни работи Митко Чавков на седницата го образложи

Read More

Сообраќајната некултура во главниот град доби нова димензија. Не само што возачите се однесуваат како да ги поседуваат сите улици, туку почнаа да ги поседуваат и пешачките премини. Токму такво видео се појави на интернет снимено на 27.11.2015, кај Сити мол, околу 20.30 часот. Откако сврте,

Read More

Едно лице загина во сообраќајна несреќа што вчера попладне се случила на улицата Лазо Трповски во скопски Чаир. Полицискиот извештај вели дека во околу 16.10 часот, автомобил со марка  „опел вектра“, кој го управувал лицето М. Ф. удрил во косовскиот државјанин Ариан П. кој се движел

Read More