Tuesday, Feb 25, 2020
HomePosts Tagged "Сообраќај" (Page 7)

Општина Центар ќе воведе ново сообраќајно правило на територија на активната населба Дебар Маало каде ќе може да се вози со ограничување на брзината на 30 километри на час со што е предвидено да се подобри безбедноста во сообраќајот, а ќе се добие и поголем

Read More

Потсетување за возачите дека од 01.07. до 31.08. на државните патишта во Република Македонија има времен режим на сообраќај со кој се забранува движење на тешки товарни возила чија вкупна маса надминува 15 тони. Забраната важи за време на деновите од викендот и за денови

Read More

Можеби многумина граѓани се почуствувале фруструрано кога ќе погледнат како припадниците на полицијата ги кршат правилата, но еден возач од САД и покрај искрените намери испадна тежок кретен. Забележувајќи полициско возило како вози над брзинскиот лимит успаа да со сопре припадникот на К9 единицата кој

Read More

Четворица загинати (од кои двајца малолетни) и  двајца  повредени е црниот епилог од тешката сообраќајна несреќа која се случи синоќа на магистралниот пат Кичево-Скопје. Синоќа Од СВР Охрид информирале дека двајца од повредените се префрлени во Ургентниот центар во Скопје додека едно лице треба да биде

Read More

  Со стапувањето на сила на летниот временски режим на сообраќај кој ќе важи од утре на магистрален пат А2 делница Скопје – Охрид – Скопје, се забранува движење на тешки товарни возила чија вкупна маса преминува 7,5 тони Забраната ќе се применува за време на викендите

Read More

Се информираат граѓаните дека денеска и утре сообраќајот на патниот правец А2 Кичево – Охрид, кај месноста Лавчанско речиште, ќе биде во прекин од 16:00 до 17:00 часот, поради изведување градежни работи и минирање. Денеска патниот правец А2 Кичево - Охрид (Пресека - Врбјане) поради изведување

Read More