Sunday, May 31, 2020
HomePosts Tagged "Snapdragon 820"

OnePlus 3 е новиот модел на кинескиот стартап кој има мисија да ја „руши“ премиум класата со многу достапна цена од само 400 долари. OnePlus 3 е претставен со 5.5 инчен Full HD AMOLED дисплеј, работи со моќен осум-јадрен Snapdragon 820 процесор, 6 GB RAM,

Read More

Galaxy S7 Аctive подолго време се провлекува низ гласините на интернет сајтовите и сега конечно пристигнува посериозна информација која потврдува дека супер-цврстиот смартфон ќе пристигне на 10-ти јуни. „Војничкиот“ Galaxy S7 Active ќе располага со 5.1 QHD Super AMOLED дисплеј, ќе работи со моќен осум-јадрен Snapdragon

Read More

Xiaomi планира исто така да го нападне Apple со мини верзија на Xiaomi Mi 5 која ќе има големина на екранот до 4.3 инчи, но со многу моќен сетап составен од осум-јадрен Snapdragon 820 процесор, 3 GB RAM, 32 GB меморија која може да се

Read More

Новиот Nexus 5 (2015) за прв пат се појави на Geekbench сајтот за мерење на перформанси и веднаш ја здроби конкуренцијата поставувајќи нов рекорд со освоени над 85 илјади поени или за 20 илјади повеќе од второпласираниот Meizu MX4. Nexus 5 (2015) со вакви перформанси

Read More