Monday, Aug 3, 2020
HomePosts Tagged "славење"

Прв погодок, први поени, прва победа, Албанија ја испиша својата фудбалска историја во натпреварот против Романија на 19 јуни. Триумфот после погодокот на Арманд Садику во третото коло од групната фаза предизвика големо воодушевување кај Албанците кои во Тирана колективно го следеа натрпеварот на нивната

Read More

Претпоследниот ден од годинава ни донесе почист воздух во најзагадените градови за да може на раат да ги прославиме празниците без секојдневните канцерогени честички на кои се навикнавме. Годинава која изминува беше навистина бурна за нас и нашата држава, политичките и безбедносни трубуленции кои ја

Read More

Албанците во Македонија со знамиња и национални обележја ја слават победата на албанската фудбалска репрезентација против Ерменија со три гола на гости со што си ја запечатија визата за пласман на Европскиот шампионат во фудбал 2016 во Франција. Од Бутел, до Центар како и од

Read More