Thursday, Feb 20, 2020
HomePosts Tagged "скара"

Турција со потези кои можат да и ги нарушат односите со Западот. Турски обвинител тврди дека ЦИА и ФБИ ги вежбале следбениците на проповедникот Фетула Ѓулен кои на 15 јули се обидоа да извршат државен удар во таа земја. Во обвинението, кое го подготвила канцеларијата на

Read More

Заврши овогодинешниот пивофест во Прилеп, градот полека се буди од четиридневната турбо-фолк кома. Посетителите од земјава имаа прилика да присуствува на бесплатни концерти на ѕвезди од српската естрада, но не и да пробаат повеќе видови на пива, затоа што бројот на пивари годинава беше сведен на

Read More

Избувна пожар во ресторанот „Манастирска пештера" кај манастирот „Света Богодорица" на Матка, информираше денес пожарникарската единица, пренесува порталот МКД.МК. Причината поради која избувнал пожарот е запалена скара. „Се запалила скарата, но нема поголема материјална штета. Навреме е реагирано и брзо е изгаснат пожарот. Изгорен е димоводниот

Read More

Прилеп ги отвоара вратите. Вечерва започнува 13 то издане на најголемиот фестивал на скарата и пивото кој ќе трае до 19 јули. Познати македонски и балкански музички sвезди ќе продефилираат на сцената. Фестивалот ќе о отворат групите Слаткаристика и Љубојна. Во склоп на првата фестивалска

Read More