Friday, Jul 10, 2020
HomePosts Tagged "рк вардар"

Прекрасен дочек им беше приреден на ракометарите на Вардар кои од Келн се вратија како европски шампиони. Сите ракометари изразија огромна благодарност до верните навивачи како и до македонската публика која им дала огромна сила. Оваа победа е за вас, рече Тимур Дибиров. Тренерот и врвен

Read More

Сергеј Самсоненко кој веќе се чуствува како Македонец е еден од најзаслужните за големиот успех кој постигна неговиот тим Вардар. Бизнисменот со години вложува десетици милиони евра во македонската гордост Вардар и тоа конечно се исплатеше со поразување на најмоќните и најбогатите клубови во Европа. -

Read More

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов, донесе одлука да ги одликува членовите на ракометниот клуб Вардар со „Медал за заслуги за Македонија“, а на РК Вардар ќе му биде доделено високо признание „Повелба на Република Македонија“. Свечената церемонија на врачување на одликувањата ќе се одржи во

Read More

Фановите ги пречекаа ракометарите на Вардар кои се нови европски шампиони. Во огромен број верните навивачи на Вардар како и сите спортски фанови со нетрпение сакаа да ги поздрават новите спортски херои. Ракометарите на Вардар, управата и стручниот штаб со панорамски автобуси се упатија кон плоштадот

Read More

Стојанче Стоилов, ракометарот на Вардар кој е нов европски шампион, во свој препознатлив стил даде изјави по завршениот натпревар кој го добија против ПСЖ на маестрален начин. „Горд сум што сум капитен на овој тим. Момците покажаа карактер, покажаа дека имаат ја.ца до колена. Знаевме дека

Read More

Радувајте се Македонци, за прв пат машки ракометен тим е шампион на Европа. Вардар одигра фантастично во големото финале на Лигата на шампиони и со гол на Чупиќ во последната секунда го победи скапиот тим на ПСЖ полн со ракометни великани и скапи ѕвезди. Тимската игра,

Read More

Левото крило на РК Вардар, Тимур Дибиров изјави дека победата над Фленсбург, Хамбург и Киелце им даде надеж и дека неговиот тим може да победи на фајнал-фор шампионатот на Европа во Келн. "Победа над клубови како Фленсбург, Хамбург и Киелце укажуваат на тоа дека нема тимови

Read More

Ракометарите на Вардар ја освоија титулата во регионалната СЕХА лига со победата во финалето над Веспрем 26:21 (11:11). „Црвено-црните“, на завршниот турнир кој се одржа во Брест, Белорусија, ја освоија третата титула во регионалната лига (2012, 2014, 2017). Вардар својата доминацијата во регуларниот дел од сезоната

Read More

Ракометарите на Вардар кои се на подготовки во Словенија упатија апели на социјалните мрежи до своите навивачи, но и сите кои се во можност да се јават на телефонскиот број 143 400 и да донираат за настраданите жители на Скопје и Тетово по силното невреме

Read More