Sunday, Sep 26, 2021
HomePosts Tagged "првак"

Репрезентацијата на Србија е новиот олимписки првак во ватерполо откако во вечерашното финале славеше над досегашниот шампион Хрватска со убедливи 11-7. Србите многу слабо ги почнаа овие Олимписки игри, забележаа две реми и еден пораз, но заиграа најдобро кога беше најпотребно, па без премногу мака

Read More

Легендарниот каратист и тренер Димче Кичевски вчера почина по долго боледување. Кичевски беше дел од овој спорт цели 48 години. Тој е двократен првак на СФР Југославија, во 1980 станува балкански првак, а неколку месеци подоцна се закитува и со бронзен медал на ЕП во Австрија.

Read More