Monday, Jul 6, 2020
HomePosts Tagged "претепани"

Што гледавме вчера во Собранието? Да не беше крваво ќе го наречевме циркус. Почнувајќи од изборот на спикер, што според сите страни (освен ДПМНЕ) е задоцнета реакција, па се до тепањето и крвта во Собранието. Пред се срамна е бројката на присутни полициски сили. Организираната група

Read More

Шестмина млади српски ватерполисти синоќа биле претепани во центарот на Загреб. Како што јавува „Радио Телевизија Србија“, младите спортисти биле членови на ватерполо клубот Партизан и се наоѓале во ресторанот „Мекдоналдс“, каде при напуштањето на локалот биле брутално нападнати од маскирани напаѓачи кои ги тепале

Read More

Вчерашниот понеделник за малку можеме да го прогласиме за крвав бидејќи во три одделни инциденти дошло до серизни повреди на нападнати млади момчиња, но за среќа без фатални последици. Во скопската чаршија биле нападнати 23-годишниот Н.Д. и 25-годишниот С.С. од Србија од страна на поголема група

Read More