Monday, Jun 29, 2020
HomePosts Tagged "предвремени"

Хрватската претседателка Колинда Грабар Китаровиќ синоќа изјави дека уште не донела одлука за датумот на предвремените избори, но е наклонета да ги закаже за 11 септември, пренесе агенцијата Хина. - Изборите ќе ги свикам во рамки на предвидениот законски рок. Треба да почекам до 15 јули

Read More

Алексис Ципрас си поднесе оставка од позицијата премиер на Грција по притисокот од политичките партија и ослабената подршка во парламентот. Лидерот на комунистичката Сириза пред само една година беше пречекан како шармантен „револуционер“ кој има решение за грчката криза, но излезе како губитник доколку се

Read More