Thursday, Mar 26, 2020
HomePosts Tagged "предвреме"

Партијата на Реџип Таип Ердоган останува на власт. Партијата на Правдата и развојот (АКП) победи на изборите во Турција со 49,35 отсто освоени гласови, покажуваат резултатите по пребројување на 100 % од гласачките ливчиња, јави турската телевизија НТВ. АКП успеа да го врати парламентарното мнозинство

Read More