Tuesday, Sep 22, 2020
HomePosts Tagged "пратеничка"

Пратеничка од британските Лабуристи е во критична состојба, откако доживеа сериозни повреди во напад. Непотврдени извештаи сугерираат дека пратеничката Џо Кокс била застрелана и прободена со нож во градот Лидс во западен Јоркшир, северно од Лондон - јавува Радио Слободна Европа. Помошничката на Кокс го потврди

Read More

Пратеничката Даниела Рангелова од редовите на ВМРО-ДПМНЕ ги демантираше наодите на опозицијата дека е заведена на две адреси во избирачкиот список, од кои на втората во селото Брвеница на една улица има регистрирано над 100 гласачи. Рангелова објасни дека станува збор за жена со исто име

Read More

Пратеничката од најголемата турска опозициона Републиканско-народна партија, Селин Саје Боке објави дека ја примила православната вера. Во интревју за турските медиуми, пратеничката Селин, која потекнува од градот Измир, на прашањето „дали е христијанка“ одговорила дека навистина примила православие. Селин е родена во областа Хатај којашто се

Read More

Актуелната пратеничка од албанската опозициска Демократска партија и екс министерка за евоинтеграции, Мајлинда Брегу, на антивладниот протест во Тирана е видена со потпетици вредни 1.800 евра. – Тоа не беа обични потпетици. Го носеа знакот на фирмата „Заноти“ а беа украсени со камчиња на Сваровски. Цената

Read More