Monday, Jul 6, 2020
HomePosts Tagged "повторно"

Зоран Заев е старо-новиот лидер на СДСМ. Вака одлучија седумстотината делегати на 22 Конгрес на партијата. На функцијата заменик претседател останува и Радмила Шекеринска која и до денеска ја извршуваше таа функција. Мали измени во составот има само во Надзорниот одбор на СДСМ. Заев во завршното

Read More

Повторно е покачена цената на превозот за мигрантите. Цената е повисока за цели 15 евра реагираат граѓанските активисти. Цената на билетот за воз е покачена од 10 на 25 евра. Ова е второ покачување на цените за мигрантите во последните неколку есеци. Минатиот пат цената

Read More

Диего Марадона викендов беше во Тунис, кадешто имаше можност да се сретне со еден стар познаник, судијата што не му го поништи голот со рака во победата на Аргентина од 2:1 против Англија на СП 1986. На 22 јуни 1986 година, поранешниот аргентински фудбалер го постигна

Read More