Tuesday, Jul 7, 2020
HomePosts Tagged "посета" (Page 6)

Грчкиот министер за надворешни работи Никос Коѕиас утре ќе допатува во Република Македонија. Тој во Скопје ќе се сретне со министерот за надворешни работи Никола Попоски, а потоа според грчкото МНР, ќе разговара со вицепремиерот задолжен за европски прашања Фатмир Бесими. На агендата е и

Read More