Saturday, Aug 15, 2020
HomePosts Tagged "поени"

Јана Бурческа иако освои бројни симпатии меѓу евровизиските фанови не успеа да ја привлече поголемата телевизиска публика која не и даде доволен број на гласови за да влезе во финалето на Евровизија. Македонската претставничка на втората полуфинална вечер добила 69 поени, со што била на

Read More

Владејачката Конзервативна партија има предност од 18 поени пред главната опозиција во лицето на лабуристите пред претстојните парламентарни избори на 8 јуни во Велика Британија, покажа истражувањето на компанијата „Комрес“, пренесува Reuters. Според спроведената анкета, конзервативците можат да се потпрат на 48% поддршка, што е за

Read More