Wednesday, Sep 23, 2020
HomePosts Tagged "побегнале"

Повеќе од 800 мигранти вчера побегнале од центарот за бегалци на грчкиот остров Хиос, пренесе ТАСС. Околу 500 лица побегнале во текот на денот и најмалку уште 300 ноќеска. Повеќето од нив се Сиријци. Тие планирале да се качат на ферибот за Пиреја. Атинскиот весник „Катимерини“

Read More