Monday, Mar 27, 2023
HomePosts Tagged "победи"

Австралиско училиште се извини јавно откако едно момченце на маскенбал дошло облечено како германскиот нацистички водач од Втората светска војна Адолф Хитлер и ја освоило наградата за еден од најдобро маскираните ученици. Скандалот се случил во средата во приватното училиште „Сент Филип“ во зафрленото гратче

Read More

Австралиски истакнати научници објавија дека е дојден крајот на СИДА-та во земјата-континент како проблем на јавното здравство, пренесе ДПА. Истражувачите констатирале дека секоја година бројот на Австралијците, дијагностицирани со СИДА се намалува, достигнувајќи незначителни броеви. Според експертите деновите на фаталниот синдром се изброени. Научниците од неколку

Read More

Партијата на Реџип Таип Ердоган останува на власт. Партијата на Правдата и развојот (АКП) победи на изборите во Турција со 49,35 отсто освоени гласови, покажуваат резултатите по пребројување на 100 % од гласачките ливчиња, јави турската телевизија НТВ. АКП успеа да го врати парламентарното мнозинство

Read More

Новак Ѓоковиќ за време на натпреварот со Жереми Шарди му пријде на судијата и го праша дали чувствува некој чуден мирис на трибините. „Некој на трибините пуши трева, се чувствува тоа. Ми се врти во глава од тој мирис“, се пожали српскиот тенисер. Во полуфиналето од турнирот

Read More

Има моменти кога секој од нас се наоѓа во состојба да мора да се расправа. Некои лесно попуштаат, а на некои кавгата им е составен дел од карактерот. Неколку совети како да се справите во расправија со секој хороскопски знак. Овен Замолете ги за прошка, признајте дека

Read More

За било што и да прават луѓето секогаш е потребна замисла и идеа што ќе ги поттикне во дејствие кон она што треба да се оствари. И токму она што нѐ поттикнува и покренува да дејствуваме е побудата. Причините се секогаш различни, некогаш правиме нешто

Read More