Tuesday, Aug 11, 2020
HomePosts Tagged "Плетвар"

Кај месноста „Плетвар“ се истумба автомобил, како последица на влажен коловоз, јавува Макфакс. Засега, нема информации за повредени лица, а пак на самото место е присутна полиција. Со повеќе информации, МВР ќе излезе во текот на денот.

Read More

Утрово започнаа првите врнежи на снег во Македонија и повеќе планински предели се побелени што е позабележливо во Маврово и Попова Шапка. Снегот може да биде проблематичен за возачите, па затоа се препорачува внимателност и поседување на задолжителната зимска опрема, особено на планинските превои како

Read More

На патот Плетвар - Прилеп дошле до вистински бес на возач кој подивел откако не му била отстапена предност за претекнување од страна на С.М. Тој се движел со автомобил „Даеву Ланос“ со неговото семејство, поточно со сопругата, ќерката и неговиот татко. Младиот возач на

Read More

Ова утро околу 4 часот три возила се судриле на превојот Плетвар, на местото каде трите коловозни ленти се спојуваат во две, при што повредени се повеќе лица, а едно е во критична состојба. Повеќе возила на итната медицинска помош интервенирале да ги извлечат повредените од

Read More