Thursday, May 28, 2020
HomePosts Tagged "Петровец"

Маж бил пронајден мртов утринава во автомобил „Мерцедес“ со косовски регистерски ознаки на бензинската пумпа Макпетрол, пред патарината Петровец. Од полицијата информираат дека случајот кај нив е пријавен од страна на Итната медицинска помош утринава околу 4:15 часот По извршениот увид утврдено е дека се работи за

Read More

Во екот на невремето кое беснееше во Скопје и околината се случил и верижен судир во близина на наплатната рампа кај Петровец, во правец од аеродромот кон Скопје. Според информациите кои се проширија на социјалните мрежи во верижниот судир учествувале најмалку пет возила. Засега од МВР

Read More

Неколку десетици земјоделци од Општина Петровец го блокираа сообраќајот во 10 часот утрово. Како што велат тие се назадоволни од распределбата на земјоделското земјиште во општината. Велат дека наместо кај вистинските земјоделци земјиштето завршило во фирми блиски до власта. Дел од агроекспертите и земјоделците повикувајќи се

Read More

Автомобил излетал од патот во близина на скопско Петровец и завршил превтрен на кров во нива. Фотографијата е објавена во групата Ѕид на сообраќајниот срам, а во коментарите е наведено дека патниците биле извлечени од возилото и не се потешко повредени. Се уште не се знае

Read More

Поради снимањето на филмот „А фонд“ на француската продукциска куќа „Чик филмс“, наплатната станица Петровец утре ќе биде затворена во периодот од 5 до 18 часот, но нема да има прекин во сообраќајот на автопатот. „Автопатот нема да биде затворен за сообраќај, туку ќе има соодветна

Read More

Повредени се три лица во сообраќајна несреќа која утрово околу 9 и 15 часот се случила на автопатот Петровец-Скопје пред клучка Хиподром. Како што известува МВР, во оваа сообраќајка учествувале три возила од кои ,,Ленд Ровер’’ со тетовска регистрација, товарно моторно возило ,,Цитроен’’ со штипска регистрација

Read More

Проектот на Владата за изградба на 120 тениски игралишта на територијата на Република Македонија преку Агенцијата за млади и спорт напредува во нагорна линија.  Денеска и официјално беше пуштено во употреба двојното тениско игралиште во ОУ „Кочо Рацин“ во населбата Петровец. Марјан Спасески, директорот на Агенцијата за млади

Read More