Sunday, May 31, 2020
HomePosts Tagged "пари" (Page 2)

Собраниската Комисија за прашања на изборите и именувањата денеска ќе ги разгледува поднесените 39 барања за остварување на правото на плата по престанок на функцијата пратеник, „Макфакст“. Ако се земе предвид просечната плата од околу 1000 евра, за оваа намена, Собранието месечно ќе одвојува по

Read More

ВМРО-ДПМНЕ, според годишниот извештај на државните ревизори ( ДЗР), собрала најмногу пари од донации, пишува „Фокус“. Според Државниот звод за ревизија за партијата донирале 5.880 луѓе и неколку фирми вкупно 115.554.285 денари или 1 милион и 880.000 евра. Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски уплатил 30.000 денари, Антонио

Read More

Единицата за економски и за компјутерски криминал на МВР до надлежното Основно јавно обвинителство поднела кривична пријава против уште три лица осомничени дека биле вмешани и му помагале на Бобан С. во грабежот на 3 милиони евра од трезорот на НЛБ, соопшти денеска МВР. Како што

Read More

Проширена истрагата за кражбата на 3 милиони евра од НЛБ банка. Едно лице е уапсено, но полицијата се уште трага по парите. Вработениот во банката доби 30 дневен притвор, но не кажува каде се парите кои ги украл. Според полициски извори, братот на осомничениот е

Read More

Б.С., сторителот на најголемиот грабеж на банка во историјата на Македонија, трезорот на НЛБ го празнел од 6 до 10 април годинава, при што украл вкупно 2,4 милиони швајцарски франци и 645.000 евра, а најголемите износи ги изнел од банката завчера, кратко пред случајот да

Read More

Согласно информациите, кои се проширија во јавноста за истрагата за инцидент настант во НЛБ Банка АД Скопје, она што е најважно е да ве информирам и ве уверам дека сите наши клиенти и колегите вработени на нашата банка се сигурни, стои во соопштението од претседателот

Read More

Рајко Бован на депонијата во Ободин во стар душек пронашол кеса полна со пари. – Во кесата имаше 50 банкноти од по 100 евра, а имаше и неколку по 50, вели Рајко. Не броев, ниту во еден момент не ми падна на памет да ги задржам

Read More

Откако ќе ја прочитате приказната на славниот актер Морган Фриман застанете и добро размислете: Дали во животот е најважна трката по пари? „Послушајте ме и преземете нешто доколку сакате да ја промените вашата иднина. Би сакал да имаше некој да ми го раскаже ова

Read More

Овие три хороскопски знаци како да имаат скенер за фаќање спонзори! Сакаат мажи кои ќе им пружат се што ќе посакаат. А еве кои се трите знаци кои сакаат да фаќаат спонзори! Девица Личностите родени во знакот на Девица се се само не невини. Девојките Девици како

Read More

Граѓаните кои земаат просечна плата од 22.190 денари, дневно одвојуваат по 425 денари за давачки кон државата. Ова го покажува пресметката на новата платформа која нуди увид во трошењето на граѓанските пари, Opendata.mk. На конференцијата „Отворени податоци за трошење на јавните средства“ беше посочено дека

Read More