Friday, Jun 5, 2020
HomePosts Tagged "паника"

Околу 500 германци верници ги зафатило паника и започнале да бегаат од црквата Св. Томас Мор во Есен, Германија откако влегол човек со арапско потекло кој влегол и според сведоштвата чудно се однесувал. Тој почнал да оди наоколу, поради шти верниците почнале да бегаат. Во еден момент

Read More

Во 15:10 во Скопје се почуствува нов земјотрес кој имаше речиси иста јачина, интензитет и должина како и утринскиот земјотрес во 6:57 часот што повторно ги исплаши граѓаните. Надлежните претходно информираа дека земјотресот бил со јачина од 3.9 степени според Рихтер, но бидејќи бил на длабочина

Read More

Голема паника е крената на Франкфуртскиот аеродром и се евакуирани два терминали по што е направена целосна безбедносна проверка на патниците.   VIDEO: Evacuation in #Frankfurt airport https://t.co/VG5Mp10mwP pic.twitter.com/igjffVFcaW — RT (@RT_com) August 31, 2016 Според повеќе медиуми станува збор за сомнителна активност на еден патник кој неовластено ја

Read More

Полицијата во Лос Анџелес соопшти дека немало никакво пукање во Меѓународниот аеродром во тој град, наведувајќи дека патниците ги вознемирил маж кој бил облечен како Зоро, кој набргу бил уапсен од страна на аеродромската полиција. Патниците побегнале во паника откако слушнале „филтриран, пригушен звук“, на

Read More

Во населбата Средно Нерези во Скопје, синоќа волци влегле во дворови на куќите пришто задавиле едно домашно куче-загар, а во соседниот двор убиле и изеле една коза, соопшти денеска Општина Карпош. Жителите на Нерези забележале голем црн волк кој ги нападнал и куќите од Горно Нерези

Read More

Вчера во центарот на Приштина каде се одржувал Пивофест настанала огромна мешаница откако се чуле истрели од огнено оружје по што посетителите почнале да бегаат и да се судруваат на мал простор. - Во Клиничката болница помош побарале повеќе од десетина лица. Повеќето од нив се

Read More

Полицијата во Женева денеска покрена серија мерки за контрола на подрачјето околу аеродромот во градот, откако добила информации за можна закана. Полицијата на Фејсбук објави дека во тек се превентивни безбедносни мерки на подрачјето околу аеродромот, кои ќе се применуваат на неодредено време. Во соопштението се наведува

Read More

По крвавиот напад во Ница каде има над 70 жртви социјалните мрежи беа преплавени со ширење на слика како гори Ајфеловата кула во Париз, но француската полиција побрза да ги демантира сите шпекулации. Станува збор за мал пожар кој веднаш е изгаснат и нема никаква поврзаност

Read More

Аеродромот во Марсеј е евакуиран поради сомнителен пакет. Бројни полициски сили се наоѓаат на лице место. Аеродромот се наоѓа на 27 километри од Марсеј, тој е најпрометен аеродром во Франција. Истрагата е во тек.

Read More

Во 18:30 минути во Битола беше почувствуван силен земјотрес со јачина од 4,8 степени по Рихтер и вториот во 18:41 од 4,9 степени по Рихтеровата скала. Освен во висококатниците, земјотресот е почувствуван и во нискокатните објекти. Дел од граѓаните во паника ги напуштиле домовите, но засега нема

Read More