Saturday, Jun 6, 2020
HomePosts Tagged "Панахида"

Во Соборниот Храм Свети Никола во Куманово денеска се одржа панихида за осумте загинати припадници на полицијата кои учествуваа во оружената пресметка во кумановско „Диво Насеље“ пред две години, јавува „А1он“. Панихидата ја организираше општинскиот комитет на ВМРО ДПМНЕ. – Ова е втора година по ред

Read More