Thursday, Sep 24, 2020
HomePosts Tagged "отсечени"

Во областите Солун и Пелопонез е прогласена вонредна состојба поради катастрофалните последици од поројните дождови и поплавите, пријавени од агенцијата АНА. Во Солун состојбата е алармантна, каде има и отсечени патишта. Оневозможено е движењето по долгиот пат Епаноми – Неа Миханион каде патот е поделен

Read More

Три села во тетовско отсечени поради невремето. Свлечишта го блокираа пристапот до Бродец, Бозовце и Вешала. Само неколку дена од годишнината од невремето во август минатата година, повторно некои тетовски села се соочија со наноси од кал, дрвја и камења. Локалната самоуправа и од противпожарната

Read More

  Свински глави отсечени и закачени осамнаа на оградата на резиденцијата на мароканскиот амбасадор во Франција, наоѓа во западното предградие на Париз, Неји сур Сен. Мароканската Амбасада поднела тужба против непознат сторител - јавија француските медиуми. Инаку, кога биле забележани двете свински глави на оградата, амбасадорот бил во

Read More

Две лица се сметаат за исчезнати во големите поплави кои денеска ја зафатија Албанија. Албанските власти соопштија дека неколку села се целосно поплавени, додека поплави има и во повеќе поголеми градови од земјата - пренесува Макфакс. Автопатот Тирана – Драч е поплавен целосно, а бродовите кои

Read More

Пет лица од Косово осомничени за радикализам уапсени на македонско-бугарската граница. Уапсените се на возраст од 20 до 25 години, а синоќа биле уапсени во бугарското село Каменичка Скакавица во близина на Ѓушево на границата со Македонија. Во нивните мобилни телефони биле откриени видеоснимки со отсечени

Read More