Monday, Aug 3, 2020
HomePosts Tagged "оштетени"

Оштетените од аферата „Фиком“, од пред петнаесетина години, на кои им беа продавани исти станови по неколкупати, денска протестираа пред зградата „Антигона“ во скопска Кисела Вода, барајќи да бидат обештетени, односно да им бидат доделени станови или да си ги добијат назад парите кои ги

Read More

Голема физичка пресметка се одвивала рано утринава на булаворот Партизанска одреди во близина на пекара во која се собираат пред се млади луѓе по излегувањето низ ноќните локали. Во два инциденти најпрво биле нападнати репрезентативниот ракометар Дејан Манасков кој бил со фудбалерот Никола Трипуновски и

Read More

Осум автомобили претрпеле штети во експлозија што рано утринава одекна во Косовска Митровица, а материјална штета е предизвикана и врз блиска зграда, пренесе Танјуг. Во инцидентот нема повредени. Експлозивната направа, најверојатно рачна бомба, била фрлена по 3 часот утринава. Косовската полиција изведува увид на местото на

Read More

Градбата, попозната како „Антигона“ на контравезната градежна компанија „Фи-Ком“, со одлука од Врховниот суд на Македонија падна во рацете на „Еуро Стандард Банка“. Врховниот суд уште во месец октомври го одбил барањето за ревизијата поднесено од 30 измамени граѓани, кои се јавуваат како оштетени во скандалот

Read More

Македонските граѓани кои ја посетуваат Грција и понатаму се соочуваат со вандалски чинови на оштетување на нивните возила, особено на регистарските таблички со означи МК. Еден возач од Охрид пријавил во Калитеа дека на возилото марка Цитроен со остар предмет му биле изгребани двете страни

Read More

500 сообраќајни знаци се оштетени во првите шест месеци од годинава. Екипите на ЈП „Улици и патишта“, кои вршат редовни контроли на состојбата на сообраќајните знаци за да се овозможи непречено и безбедно одвивање на сообраќајот, ги санираат и ги исправуваат оштетените знаци, а каде

Read More

До службите на МВР пријавени се нови случаи на оштетување на автомобили на македонски државјани во Грција. Евидентирани се два случаи. Во првиот случај скопјанец пријавил искршено стакло на неговиот Мерцедес, оштетена лајсна и оштетен преден браник. Во вториот случај возач од Штип пријавил дека неговото возило

Read More