Tuesday, Sep 29, 2020
HomePosts Tagged "органи"

Специјалниот суд за воени злосторства извршени од страна на поранешната ОВК, би можел да покрене обвинение против новоизбраниот претседател на Косово, Хашим Тачи, поради малтретирање на затвореници Срби и Роми, објави парискиот весник „Фигаро“. „Хашим Тачи, кој на 26 февруари беше избран за претседател на

Read More

Хашим Тачи и во Америка познат како шверцер на органи. Бен Карсон, еден од кандидатите на Републиканската партија за претседателската номинација во САД, пред изборите во Ајова, заедно со претставниците на својата екипа се состанал со Хашим Тачи, осомничен за трговијата со човечки органи, напиша

Read More