Monday, Feb 24, 2020
HomePosts Tagged "омилен"

Потврдено е: Џејмс Ерл Џоунс се најде во актерската постава која ќе ги толкува улогите во новата франшиза на „Star wars- Rogue One: A Star Wars Story“. Ова значи дека во епската филмска приказна, после 33 години ќе се врати омилениот негативец, Дарт Вејдер. Џејмс

Read More

Роџер Федерер по 11 пат во својата кариера и петти пат по ред ја добива наградата за фер-плеј, која уште се вика и Stefan Edberg Sportsmanship Award. Во конкуренција за оваа награда се најдоа и Рафаел Надал, Давид Ферер и Кевин Андерсон, а своите гласови можеа да

Read More