Wednesday, May 27, 2020
HomePosts Tagged "олимписки"

Репрезентацијата на Србија е новиот олимписки првак во ватерполо откако во вечерашното финале славеше над досегашниот шампион Хрватска со убедливи 11-7. Србите многу слабо ги почнаа овие Олимписки игри, забележаа две реми и еден пораз, но заиграа најдобро кога беше најпотребно, па без премногу мака

Read More

Репрезентациите на Хрватска и на Чешка се пласираа во полуфиналето на квалификациските кошаркарски турнири за пополнување на местата на Олимпијадата во Рио. На турнирот во Торино, Хрватите во директен дуел за второто место беа убедливи против Тунис совладувајќи го со 72:52. Хрватска како второ пласирана во

Read More

Олимпискиот базен во Скопје по долги години е реновиран, но има и нова цена. Базенот доби нови градеробери и туш кабини. Реновирана е и летната тераса, а со платен билет следува и лежалка. Новата цена изнесува 250 денари.

Read More