Saturday, May 30, 2020
HomePosts Tagged "оган"

Тианџин, кинескиот град кој пред неколку дена беше мета на силна експлозија, е повторно окупиран од големи пламени јазици и силни експлозиви. „Гардијан“ пишува дека на местото на предходните детонации во коисе убиени најмалку 85 лица, повторно избувнале седум или осум нови експлозии, по што силите

Read More

Хрватската полиција на островот Корчула денеска уапсила 24-годишна жена под сомнение за намерно подметнување неколку пожари на островот, јави Хина. Полициските служби тврдат дека на 21 јули пироманката запалила нискостеблеста шума и трева на две места покрај патот, а потоа предизвикала пожар и во складиштето на еден

Read More

Три лица загиале, а едно било повредено откако двајца вооружени мажи отвориле оган врз група луѓе во близина на Универзитетот Мериленд, во американскиот град Балтимор.  Соопштила полицијата. Еден маж бил убиен на лице место, додека другиот маж и една жена починале додека им била пружана медицинска

Read More

Врвот на планината Полукупола во националниот парк Јосемити многумина ги воодушеви со сликата објавена од Остин Јенајан на која се гледа како извира пламен од височините. Најпрво сите се излажаа дека навистина станува збор за пожар, но Јенајан ја откри точната приказна. Сликата е направена во

Read More