Monday, Jul 6, 2020
HomePosts Tagged "ноле"

Ниту најдобриот тенисер на светот не можеше да им одолее на „американските“ реални шоуа. Новак Ѓоковиќ ги изненади сите со еден необичен чекор во својата кариера. Тој годинава ќе стане ѕвезда на реално шоу, кое ќе го следи неговиот живот. Емисијата која едноставно ќе се вика

Read More

  Светскиот рекет број еден Новак Ѓоковиќ е последен патник во четвртфиналето на Вимблдон. По прекинатиот натпревар од вчера по резултат од (2:2) во сетови, денес Ѓоковиќ славеше со (7:5) против незгодниот Кевин Андерсон. Иако Ѓоковиќ вчера лошо го започна мечот и губеше со (2:0) во

Read More