Wednesday, Aug 12, 2020
HomePosts Tagged "насловна"

Насловната на „Дневник“ е сведок за моралната беда на некои началници што сакаат да глумат новинарство. Ова насловна ќе ја врамам за да посведочи на идните генерации кое дно го достигнало началничката пропаганда, кое сакаа да ни го продават како новинарство, реагира претседателот на Здружението

Read More

Фотографија на Ванчо Џамбаски од годинaшниот Виз Ер Скопски маратон, се најде на насловната страна на најновото издание на најпрестижниот магазин за маратонско и улично трчање во светот „Дистанц ранинг“ (Distance Running). Овој магазин го издава АИМС (Association of International Marathons and Distance Races), и

Read More

Насловната страна на магазинот „Вог“ овој пат ја краси слатката, русокоса пејачка Тејлор Свифт. Со природен изглед, нагласени усни и нешто поекстраваганtен фустан Тејлор Свифт во новиот број на магазинот „Вог“  раскажува за своите музички почетоци, за трансформацијата, но и за љубовта со диџејот Келвин Харис. „-

Read More

Престижниот магазин National Geographic одбра токму црквата „Свети Јован Богослов Канео“ да ја краси насловната страница на новото издание „100 места кои ќе ви го променат животот“. Во него големо внимание се посветува на убавините на Охрид кои се примамливи за туристите, како и Западен

Read More

Редакцијата на познатиот сатиричен весник „Шарли Ебдо“ на 7-ми јануари ќе објави специјално издание со кое ќе се одбележи годишнината од ранувањето на главниот уредник. На насловната страница ќе се најде брадест Бог во крвава облеча со калашников во раце со наслов „Година дена

Read More

Магазинот за возрасни Плејбој одлучи Памела Андерсон како една од најпознатите старлети кои некогаш се сликала за нив да биде последна на насловната страница по менување на политиката со која повеќе нема да се поставуваат слики од разголени жени. Провокативната убавица за прв пат ги

Read More