Thursday, May 21, 2020
HomePosts Tagged "насилство" (Page 4)

17 годишно момче утринава околу 02 часот било физички нападнато од поголема група хулигани на булеварот Јане Сандански во скопската населба Аеродром. Како што соопштуваат од МВР, Н.А. околу 02:10 часот бил физички нападнат од поголема група лица со тврди предмети, по што го напуштиле местото

Read More

Прв центар за хуманост и борба против насилството врз животните во Македонија, отвори здружението за заштита на животните Анима Мунди. Центарот е лоциран во ТЦ Бисер, на први кат. Од Здружението информираат дека преку Центарот ќе се обидат да влијаат на јавната свест и промовираат хуманост, но

Read More

Две групи собрани од Парадата на гордоста и Парадата на транс личностите маршираат кон платото пред Собранието на Белград, соопштуваат српските медиуми. Центарот е преплавен со полицајци во опрема за разбивање демонстрации и оклопни возила за што е можно поголема безбедност. Министерот за внатрешни работи на Србија,

Read More

Поранешниот британски премиер Едвард Тед Хит е осомничен за педофилија и за сексуално насилство врз машки деца. Случајот се појави во јавноста, откако еден сега 65-годишен маж признал дека бил силуван од Хит, во времето кога тој бил пратеник на Конзервативаната партија. Инцидентот се случил

Read More