Thursday, Jul 2, 2020
HomePosts Tagged "напиток"

Често се случува секојдневната рутина во нашите животи да направи добрите навики коишто сме ги имале едноставно да исчезнат. Слабо се храните, го прескокнувате вежбањето и поминува краток период и стомакот повторно се појавил. Очигледно е дека диетата и вежбањето се вистинско решение, но никој

Read More

Со оглед на тоа дека е лето, сигурно сакате да изгледате убаво и килограмите да не ви создаваат чувство на несигурност. Ви предлагаме еден напиток со кој можете да се осободите од масните наслаги Потребни ви се само две состојки кои сигурно ги имате во фрижидер:лимон

Read More

Комбинацијата од јаболко и цимет го подобрува метаболизмот, ја намалува тежината така што го поттикнува исфрлувањето на вишок течност од телото. За да го забрзате метаболизмот и да ги исфрлите отровите од организмот за многу кратко време, пробајте го следниот детокс напиток. Подготовката е многу

Read More

Еден брз напиток наутро може многу да го подобри вашето здравје. Половина лимон исцеден во чаша млака вода е чудотворен напиток за нашето тело. Ова се причините поради кои треба да си го подготвуваме секое утро. - Го зајакнува имунитетот - Делува како антиоксиданс - Ја чисти кожата -

Read More