Thursday, May 28, 2020
HomePosts Tagged "најава" (Page 3)

Како одговор на сечата на 47 дрвја во универзитетскиот кампус на УКИМ, градоначалникот на Центар Андреј Жерновски заедно со општинските власти одлучиле да засадат 90 нови дрвја, соопшти Тој на неговиот профил на социјалните мрежи. Жерновски упати остри критики кон власта поради сечата на дрвјата и

Read More

Премиерот во заминување, Никола Груевски, на вчерашното обраќање пред свечената академија во Музејот на македонската борба за државност и самостојност, по повод денешниот празник „Свети Климет Охридски“, најави нови два проекти. Станува збор за бесплатен превоз за нови две целни групи. Имено, едниот од проектите предвидува

Read More

Жаре ја промени телевизијата и во негов стил направи одлична најава. Од наредната сабота, 28 ноември, вашето омиленото шоу „Еден на еден“ почнува да се емитува на телевизија Телма во 19:15 часот. Погледнете како Жаре успеа да стигне до Телма.

Read More

Средношколците во среда повторно излегуваат на протест. Помина цела години во протести и превирања, а властите останаа глуви на гласот на средношколците за прашањата поврзани со моделот на државна матура. Средношколскиот пленум решително продолжува со борбата. Голем транспарент со натпис „Средношколски марш: Дојди и приклучи се“

Read More

Некогаш е потребна добра техника за да се привлече вниманието на гледачите. За жал или за среќа, има такви кои го одбираат најкритичниот начин. Енки Брачај од Тирана, водителка и новинарка во албанската телевизија „Zajrr“ се појави пред камера само во раскопчано сако. Студентката по комуникации и

Read More