Wednesday, Mar 25, 2020
HomePosts Tagged "МВР" (Page 21)

МВР по спроведување на дисциплински постапки донесе решенија против 13 полицијаци за сторени прекршоци на работно место и непрописно поведение. Од извештајот на МВР највпечатливо е што дури тројца чувари на редот и мирот биле затечени под дејство на наркотични средства за време на извршување

Read More

Екипите на МВР за недозволена трговија уапсија 12 лица осомничени за трговија на дрога од најразличен вид, запленети се 34 таблети екстази, 32 таблети ЛСД, 16,89 грама анфетамин, 9,4 грама хероин, 25 расади марихуана, 18,38 грама марихуана, 4,3 грама кокаин, како една автоматска пушка „АК-47“

Read More

Министерството за внатрешни работи издало потврда за искажана намера за поднесување на барање за признавање на право на азил на над 5.000 странски државјани. Потврдите започнаа да се издават од 19.06.2015 година врз основа на измените на Законот за Азил. Според државјанството на лицата на

Read More

Министерството за внатрешни работи вчера соопшти дека вчера при вршење на проверка на возило на крстосницата од регионалниот пат Гостивар-Дебар со магистралниот пат Гостивар пронајдени се околу 2 килограми на марихуана. Возилото со тетовски регистарски таблички било управувано од И.Б.(28) од с.Долно Палчиште, тетовско, додека

Read More