Thursday, Sep 24, 2020
HomePosts Tagged "мотор"

Денеска околу 14.15 часот на локалниот пат помеѓу селата Дреново и Сланско (општин Македонски Брод) се случила сообрќајка во која загина Х.Т. (1998) од Македонски Брод. Загинатиот возел мотоцикл, а од засега непознти причини се судрил со возило „фиат добло“ управувано од Б.Т. (2000) исто

Read More

Две лица загинаа во сообраќајна несреќа која најверојатно се случила ноќеска на регионалниот пат Банско-село Габрово, струмичко, информираат од МВР. Според информацијата во несреќата животот го загубиле 26-годишниот Н.С (1991) од село Моноспитово и 15-годишниот Ф.Л. (2002) од село Бориево. Од МВР соопштуваат дека денеска во

Read More

Две лица се потешко повредени во тешка сообраќајка која попладнево се случила на Водно. Очевидци велат дека во сообраќајката учествувал мотоцикл и велосипед. Од се уште неутврдени причини, велосипедот управуван од тинејџер се судрил со мотоциклот. Нa лице место веднаш дошла екипа на Брза помош и

Read More

По познатата група ѕид на сообраќајниот срам на Facebook, сега има и видео сообраќаен срам на видео каналот YouTube. Скопјанец со мотор го снима секојдневниот сообраќај во сите делови од градот и прави компилација наречена: Посебните луѓе (идиоти) во сообраќајот. Корисниците на YouTube ја поздравуваат

Read More

Утрово во 02:30 часот во Скопје на крстосница од бул.„Гоце Делчев“ и ул.„Филип Втори“, се случила сообраќајна незгода помеѓу „Форд Фокус“ управувано од И.А.(1986) од Скопје и Моторцикл „Априлија“ без регистарски таблици, управуван од Б.К.(1990) од Скопје. Возачот на моторциклот Б.К. се здобил со тешки телесни

Read More

Авион на „Сингапур ерлајнс“ принудно слетал на аеродромот во Сингапур, неколку мунити по полетувањето. Во авионот имало 222 патника и 19 членови на екипажот и требаше да лета на релација од Сингапур до Милано. Аматерска видео снимка на патник  покажува како крилото на машината гори. Авионот се вратил

Read More

Volvo повлекува 59.000 автомобили од 40 земји поради можна неисправност на електронскиот систем, што доведува до нарушување на работата на моторот, изјави во денеска портпаролот на компанијата Стефан Елфстром. Автомобилскиот гигант ќе ги повлекува дизелските петцилиндрични модели од 60-та и 70-та серија, лансирани на пазарите

Read More

Во моментите кога полните гориво, колку пати сте посакале вашиот мотор да работи на вода? Еден бразилец го направил тоа на дело! Рикардо Азеведо од Сао Паоло направил чудесен мотор кој може да помине 500 километри со само еден литар вода. Имено, акумулаторот на моторот го

Read More

Ако посакувате врвен конфор на луксузна лимузина и уживање во целосно интимен превоз еве одлична прилика да го остварите вашиот сон. Како во старите добри времиња: кочијашот ја управува дилижансата сместен на отворено, непосредно зад коњите а господата во кабинскиот простор ги уживаат благодетите на комфорно

Read More