Monday, Sep 25, 2023
HomePosts Tagged "Мото ГП"

Сигурно многумина од вас викендо ги гледате возбудливите трки во Мото ГП турнирот и возбудливоста која ја воведуваат возачите Дани Педроса, Маверик Виналес, Хорхе Лоренцо, Марк Маркез и италијанската легенда докторот Валентино Роси. Но сигурно сте ги забележале и девојките кои го држат чадорот на

Read More

Италијанскиот мотоциклист Валентино Роси верува дека оваа сезона во Мото ГП шампионатот ќе биде многу неизвесна, можно е повторно да видиме голем број на различни победници. Во претходниот шампионат беа забележани рекордни девет победници во "кралската класа", додека италијанскиот возач на Јамаха верува дека оваа година

Read More