Tuesday, Jul 17, 2018
HomePosts Tagged "Мото ГП шампионатот"

Возачот на Хонда Дани Педроса победи на трката за Големата награда на Шпанија на патеката Херез. Четвртиот круг на Мото ГП шампионатот, Педроса го заврши пред тимскиот колега Марк Маркез, додека третото место му припадна на Хорхе Лоренцо, возач на Дукати. Педроса немаше проблеми со 53 триумф

Read More