Tuesday, Apr 7, 2020
HomePosts Tagged "Мото ГП Катар"

Маверик Виналес ја освои првата победа за Мувистар Јамаха во Катар. По незвесна трка со Андреа Довициозо и тимскиот колега Валентино Роси, по двапати одложувањето поради големи врнежи на дожд. Виналес и Довициозо го разменија водството безброј пати, но 22 годишниот Шпанец беше супериорен во завршницата

Read More