Monday, Jul 6, 2020
HomePosts Tagged "Мартин Јанушев"

Филип Секуловски, осомничен за убиството на 28-годишниот Мартин Јанушев, е ставен на листата за потраги објавена на веб сајтот на Министерството за внатрешни работи. МВР во четвртокот соопшти дека Секуловски е осомничен за убиството на Јанушев, што се случи пред 18 дена, а по него беше

Read More

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, денеска соопшти дека МВР има „несоборливи докази“ дека лицето Ф.С. го извршил убиството на поранешниот фудбалер Мартин Јанушев, пред две недели во населбата Аеродром. Спасовски рече дека против Ф.С. е поднесена кривична пријава и дека на сила стапуваат и други

Read More

Едно лице е убиецот на 28-годишниот Мартин Јанушев, во кого беше пукано минатиот петок во скопската населба Аеродром, соопшти министерот Оливер Спасовски на денешниот брифинг со новинарите. Тој потврди дека има напредок во истрагата, а досега се сослушани 35 лица. Според шпекулациите кои излегоа во јавноста,

Read More