Wednesday, Jan 22, 2020
HomePosts Tagged "Манчевски"

Мнозинството во Собранието ќе си ја преземе одговорноста за Собранието и ќе формира влада, ова вечерва го изјави пратеникот од СДСМ, Дамјан Манчевски, во емисијата Топ тема на Ваша страна. На оваа изјава на Манчевски, жестоко реагираше Александар Николоски од ВМРО­ДПМНЕ кој рече дека ако

Read More

Консултациите помeѓу партиите кои му дадоа мандат на лидерот на СДСМ, Зоран Заев се во тек за избор на претседател на Собранието, изјави потпретседателот на СДСМ, Дамјан Манчевски вчера во вестите на телевизија 24. Тој рече дека нaјдоцна до вторник ќе се знае името

Read More

Изборите се понеизвесни. Додека ВМРО-ДМПНЕ се уште се однесува како се да е во ред и одржувањето на изборите е сигурно, опозициската СДСМ црвсто убедена дека нема да има избори. Тие денеска побараа итно да се свика Собранието за да продолжи со работа и итно

Read More

На денешната прес конференција, координаторот на советничката група на СДСМ и коалиционите партнери во Советот на Град Скопје, Дамјан Манчевски, побара оставка од актуелниот градоначалник Коце Трајановски и да бидат распишани нови избори. Коце Трајановски, како што вели Манчевски, продолжува по старо, само за нови барокни

Read More

Најтрофејниот македонски филмски режисер Милчо Манчевски е претседател на жири на 68. филмски фестивал во Локарно, Швајцарија, еден од петте најголеми светски фестивали од А категорија, што трае од 5 до 15 август 2015 година. Најуспешниот македонски режисер Милчо Манчевски е претседател на жири комисијата на 

Read More