Friday, Apr 3, 2020
HomePosts Tagged "Мајса Песоа"

Поранешната ракометарка на ЖРК Вардар бразилката Мајса Песоа кариерата ќе ја продолжи во Русија, односно во екипата на Ростов. 32-годишната Песоа на голот на рускиот тим ќе ја замени искусната норвежанка, Кетрин Лунде која се врати во својата татковина. Бразилската репрезентативка во својата кариера досега настапуваше

Read More