Thursday, Sep 24, 2020
HomePosts Tagged "Лил"

Разумно, на крајот на сезоната се сведуваат сите смеетки, но први на удар се тренерите. Лил е уште еден од многуте клубови кои се одлучија за промена на чело на тренерскиот персонал. Френк Паси нема да го води клубот во новата сезона, а ангажираа ново познато

Read More

Најмалку три лица се повредени во францускиот град Лил, откако непознат напаѓач отворил оган недалеку од метро станицата „Порт Д’Арас“. Како што пренесува руската новинска агенција Раша Тудеј, на местото на нападот веднаш биле испратени голем број на безбедносни сили, но засега не е утврдено

Read More