Wednesday, Sep 23, 2020
HomePosts Tagged "Лига Куп"

Фудбалерите на Париз Сен Жермен го освоија и вториот трофеј во оваа сезона, во Лион во финалето на Лига купот на Франција, Монако беше прегазен со 4-1. Избраниците на Унај Емери вчера ја прижија една од најдобрите партии сезонава, фудбалски час на фудбалерите од Монако и

Read More