Thursday, Jan 14, 2021
HomePosts Tagged "Кроули Таун"

Поранешната австралиска фудбалска ѕвезда Хари Кјуел одлучи да влезе во тренерските води, а првата сениорска работа ќе ја има во Англискиот нисколигаш Кроули Таун. Кјуел помина две сезони како тренер на младите во Ватфорд, со кого се збогуваше минатиот месец. Асистентот ќе биде 38-годишниот Ворен Фини,

Read More